Prvím krokem k propojení je navrhnout schéma. Tedy jaké informace vlastně budeme do LDAPu ukládat. Použil jsem tyto atributy:
mailLocalAddress
— elektronická adresa uživatele, hlavní adresa(Odchozí adresa uživatele poštovní přihrádky) a současně jeho poštovní adresa (adresa přihrádky). Například: <Kralik.Pokusny@Firma.CZ>
nebo <Obchod@Firma.CZ>
. Atribut smí být pro každý LDAP záznam/uživatele použit jen jednou. To znamená že jeden uživatel má právě jednu poštovní adresu. Atribut je povinný.
mailAlias
— přezdívka, aliasy poštovní adresyPřezdívka (alias) je poštovní adresa přiřazená k záznamu/uživateli. Je to způsob jak přiřadit uživateli více adres. Použijeme jednu hlavní, a libovolný počt přezdívek. Přezdívky jsou vlastně jiné názvy pro tutéž poštovní přihrádku. Mají stejný tvar (strukturu) jako atribut mailLocalAddress
. Atributu může být v záznamu libovolné množství a je nepovinný.
mailRoutingAddress
— směrovací adresaTato velmi důležitá adresa je pro uživatele skryta. Poštovní systém ji však potřebuje, neb určuje skutečnou poštovní přihrádku do které mají být dopisy směrovány. V původním systému jsem ji nazýval mailDelivery
. Sem je všemi MTA směrována pošta pro daného uživatele. Tento atribut umožňuje mít poštovní přihrádky části uživatelů na různých serverech. Tento atribut musí být v záznamu právě jeden. Atribut je povinný.
mailForwardingAddress
— přeposílací adresyV těchto atributech jsou zaznamenány adresy kam se zasílají kopie příchozí pošty. Záznamů může být libovolné množství nebo žádný. Uživatelům je umožněno je měnit a tím si nastavit například komu se bude zasílat kopie jejich pošty k vyřízení když budou na dovolené.
Je nutno vyřešit který poštovní počítač bude zodpovědný za tuto operaci, aby nedošlo k tomu, že kopie na stejnou adresu budou poslány vícekrát.